Рефлексія після участі у прямому етері на тему "Булінг у закладі освіти: як розпізнати, ефективно реагувати та протидіяти?" з точки зору практичного психолога Анжеліки Малишевої, соціально-психологічної служби Харківської спеціалізованої школи №50.

Прямий ефір на тему булінгу в навчальних закладах став глибоким та пізнавальним досвідом для всіх присутніх. Спікерка, є адвокатом, медіатором та керівницею Центру "Адвокат дитини" Вищої школи адвокатури НААУ, тому вона під час етеру старалася надати всебічний огляд теми, охопивши різні аспекти, такі як розпізнавання ознак булінгу, розуміння його впливу на здобувачів освіти та навчання, як ефективно реагувати та протидіяти йому.

Спікерка наголосила на важливості створення безпечного та інклюзивного шкільного середовища, де кожен учень відчуває, що його цінують і поважають. Були обговорили різні форми булінгу, такі як фізичний, вербальний та соціальний булінг, та види горизонтальний та вертикальний і були також надані поради, як розпізнати кожен з цих видів. Впродовж етеру обговорили важливість швидкого та ефективного реагування на випадки булінгу та надали рекомендації щодо того, як це робити, включаючи залучення шкільної адміністрації, батьків та інших зацікавлених сторін до цього процесу.

Спікер Лариса Гретченко також наголосила на необхідності комплексного загальношкільного підходу до запобігання та реагування на булінг і підкреслила важливість інформування здобувачів освіти, вчителів та персоналу про наслідки булінгу та способи реагування на нього. Вона підкреслили, що для шкіл дуже важливо створити культуру поваги та інклюзії, де кожен відчуває себе в безпеці та цінується.

Загалом, пряма трансляція стала чудовим ресурсом для шкільних практичних психологів, вчителів та інших працівників освіти. Вона надала цінну інформацію та стратегії для розпізнавання, ефективного реагування та запобігання булінгу в навчальних закладах. Експертиза спікера та чіткий, лаконічний стиль презентації дозволили легко зрозуміти та впровадити представлену інформацію. Я б дуже рекомендувала цей прямий ефір усім, хто працює у сфері освіти та переймається питаннями протидії булінгу в школах.

Нище за посиланням можна переглянути запис етеру: https://fb.watch/iEKFkXe5D8/