• Ви знаходитесь тут:

• Дистанційне навчання

Наказ МОН України від 08.09.2020 № 1115 "Деякі питання організації дистанційного навчання"

Дистанційне навчання – дієвий спосіб отримання знань

Дистанці́йне навча́ння (англ. Distant learning) — новий засіб реалізації процесу навчання, в основу якого покладено використання сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій, що дозволяють навчатись на відстані без безпосереднього, особистого контакту між викладачем і учнем.

Дистанційне навчання – дієвий спосіб отримання знань

Сучасну людину вже не здивуєш якоюсь «розумною» технікою, високошвидкісним Інтернетом чи іншими комп’ютерними технологіями. З кожним днем ми отримаємо все більше інформації. Як трансформувати цей потік повідомлень, який проходить через нас, в знання, як для себе відібрати те, що стане в пригоді завтра? Тим більше, що часу нам постійно не вистачає.

Фраза «дистанційне навчання» (distance education, e-learning) є досить популярною на сьогоднішній день. Ви й досі не знаєте що вона означає? Тоді ви багато чого втратили. Адже це нова форма навчання, яка дозволяє залишаючись вдома, за допомогою спеціального програмного забезпечення ) або з мінімальним його використанням), сформувати в учасників тренінгів, семінарів необхідна навики. Дистанційне навчання включає в себе сучасні форми і методи конструювання та відображення змісту навчання, елементи модульного і комп’ютерного навчання, теорії та практики, самостійної роботи студентів, застосування у навчанні сучасних інформаційних технологій, комп'ютерів, телекомунікацій і являє собою цілеспрямований інтерактивний процес взаємодії студентів і викладачів-модераторів. До переваг дистанційного навчання відносять асинхронність, доступність інформації, зменшення соціальної дистанції. У ньому виділені такі принципи забезпечення якості:

• Заохочення контактів між учнями і вчителем.
• Розвиток співробітництва учнів.
• Використання активних засобів навчання.
• Швидкий зворотний зв’язок.
• Ефективне використання часу.
• Висока мотивація.
• Врахування здібностей учнів та використання індивідуальних маршрутів навчання.

Таким чином, дистанційне навчання – це індивідуалізований процес передання і засвоєння знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчання у спеціалізованому середовищі, яке створене на основі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

Знання безумовно відіграють важливу роль у нашому житті. Не даремно кажуть, що «навчатися ніколи не пізно» і що «хто володіє інформацією, той володіє світом». Якщо вам не вистачає часу, ви без проблем можете обрати для себе дистанційне навчання. Пам’ятайте, що отримувати знання ви можете не залежно від місця вашого перебування!

Початково дистанційне навчання здійснювалось у формі письмового спілкування, тобто розв'язані завдання відсилались поштою. На сучасному етапі дистанційне навчання здійснюється також за допомогою інтернету, доступу до мережевих баз даних тощо.

Зміни до Положення про дистанційне навчання

Міністерством освіти і науки затверджено зміни до Положення про дистанційне навчання, яким зокрема, передбачено можливість дистанційного навчання учнів, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Згідно з документом, дистанційне навчання відтепер може організовуватися для учнів, які з будь-яких причин не можуть відвідвати навчальні заняття в загальноосвітніх навчальних закладах.

Серед таких причин є стан здоров'я учня, проживання за межею пішохідної доступності до ЗНЗ, надзвичайні ситуації природного або техногенного характеру, воєнний конфлікт, проживання або перебування за кордоном, на тимчасово окупованій території України або у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійчнюють не в повному обсязі свої повноваження.

Також дистанційно зможуть навчатися учні, які за результатами останнього річного оцінювання навчальних досягнень опанували програмовий матеріал відповідного класу на 10, 11 або 12 балів.

Переведення на дистанційну форму навчання здійснюється за письмовою заявою повнолітньої особи або батьків.

Для організації дистанційного навчання школи можуть створювати у своєму складі класи або групи з дистанційною формою навчання за погодженням з органом управління освітою.

Надаємо посилання на деякі дистанційні курси:

http://disted.edu.vn.ua/ - on-line система дистанційної підтримки навчання;

http://www.urok-online.com.ua/ - міжнародна школа дистанційної освіти;